Ostatní - Vestin izolační materiály

Přejít na obsah
Oblasti použití
Odhlučnění počítačů
Ostatní

Je ještě řada oblastí ve kterých se objevuje nežádoucí hluk a se kterými vám  můžeme pomoci například.

▪  Odhlučnění počítačů - toto bylo velmi aktuální na přelomu tisíciletí, kdy se s vyšším výkonem počítačů prudce zvýšila hlučnost osobních počátačů a bylo potřeba dodatečně zvukově izolovat počítačové skkříně. To sice už dnes většinou není problém běžných počítačů, ale stále jsou různé specifiké sestavy a hlavně servrovny, kde je stále nadměrný hluk
Odhlučnění skříní severoven a pc komponentů
▪  Akustická opatření ve zkušebnách, nahrávacích studiích, gamesrooms atp. - zde se obvykle řeší několik problémů: Nejprve je potřeba zajistit neprůzvučnost konstrukce místnosti, t.j. aby do vnitřního prostoru nepřicházel žádný rušivý hluk z venkovního prostředí a zároveň, aby se nadměrný hluk nešířil z vnitřku ven. Nejúčinnější řešení je vytvořit nezávislé předstěny a podhledy, kde je výhodné použít sádrokartonové systémy s přidáním těžkých folií AMS (viz oddíl stavebnictví). Zároveň je potřebné zvýšit neprůzvučnost oken a dveří, opět je vhodné použít těžké folie AMS. Často je také potřeba odhlučnit různé technologické prvky v budově, především vzduchotechniku-(viz oddíl vzduchotechnika). No a pak teprve může přijít na řadu zvýšení pohltivosti stěn a vytvoření optimálního dozvuku v místnosti. Zde najdou uplatnění především rovné a profilované desky z PUR pěn.
Odhlučnění hudební zkušebny - gamesroom
▪  Dveře a vrata jsou z pohledu šíření hluku ve stavbách poměrně problematická místa. Spolupracujeme s výrobci vrat a dveří, kteří používají naše materiály při výrobě a dosahují tak významné zvýšení neprůzvučnosti svých produktů. Kromě toho spolupracujeme s řadou čalouníků po celé republice, kteří používají naše těžké folie AMS jako základní vrstvu při dodatečném očalounění stávajících dveří, čímž je možné dosáhnout podstatně vyššího útlumu než při běžném čalounění. Takovéto dveře nachází uplatnění v lékařských ordinacích, kancelářích, hudebních školách, soudech, bankách (včetně té Národní) a v neposlední řadě u běžných vchodových dveří v bytových domech. 
Zvuková izolace dveří ordinací
© 2005 - 2022 Vestin izolační materiály s.r.o.
© 2005 - 2021 Vestin s.r.o.
Návrat na obsah